ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 12-03-2021 15:52

Şiddetli rüzgâr Adıyaman’da hayatı olumsuz etkiledi

Adıyaman’da akşam saatlerinden başlayan ve bugün etkisini arttıran şiddetli rüzgâr hayatı olumsuz etkiledi..

Şiddetli rüzgâr Adıyaman’da hayatı olumsuz etkiledi

Adıyaman'da perşembe günü akşam saatlerinde başlayan ve cuma günü de etkisini arttırarak sürdüren şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar, duraklar, bilboardlar ve sokak lambaları devrildi, binaların çatıları uçtu.

Meteoroloji verilerine göre saatteki hızı 40 ila 60 kilometre arasında değişen şiddetli rüzgar dolayısıyla belediye hoparlörlerinden vatandaşlar sık sık uyarıldı.

Başkan Kılınç, sosyal medya hesabından uyarıda bulundu

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları ifade etti:

"Değerli hemşehrilerim, ilimizde gece yarısına kadar etkili olacağı tahmin edilen kuvvetli rüzgarın sebep olması muhtemel; soba ve baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Mesai arkadaşlarımız teyakkuz halindedir. Hepinizi muhtemel olumsuzluklara karşı tedbirli olmaya davet ediyorum."

Belediye ekipleri olumsuzlukları gidermek için görev başındaydı

Şehrin birçok noktasından ihbarlar aldıklarını söyleyen belediye yetkilileri ise başta çatı uçmaları olmak üzere, ağaçların, durakların, bilboardların ve sokak lambalarının devrildiğini bildirdi.

 Enkazların belediye ekipleri tarafından hızlı bir şekilde kaldırıldığını da sözlerine ekleyen yetkililer, ekiplerin olumsuzlukları gidermek için kesintisiz görev yaptığını kaydetti.

Kaynak : PHA