SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-03-2021 11:29

Köylerde aşı çalışması devam ediyor

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, "Şuana kadar 1061 öğretmenimizin aşılanması tamamlanmıştır." dedi..

Köylerde aşı çalışması devam ediyor

Adıyaman'da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 15 Şubat itibariyle tüm sınıflarda ve tam zamanlı olarak eğitim öğretime başlayan köy okullarında çalışan öğretmenlere aşı yapılmaya devam ediliyor.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ülke genelindeki sürdürülen aşı çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Kentte tüm köy ve seyrek nüfuslu beldelerdeki okullarımız Kovid-19 salgın tedbirleri alınarak 15 Şubat tarihi itibariyle eğitim öğretime başladığını hatırlatan Alagöz, aşılama çalışmalarına yönelik şu bilgileri verdi:

"Okullarda zillerin çalması, öğrencilerimizin okullarından uzak kalmaması ve salgın riskini en aza indirmek adına Sağlık Bakanlığı'nın "Kovid-19 aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi" kapsamında öğretmenlerin öncelikli gruplara dâhil edilmesinin ardından ilimizdeki köy okullarında çalışan öğretmenlerimizin aşılanmasına başlanmış ve durumu uygun olan öğretmenlerimizin büyük çoğunluğu aşılanmıştır.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından takibi yapılan aşı programı süreci sorunsuz şekilde devam etmektedir. Şuana kadar 1061 öğretmenimizin aşılanması tamamlanmıştır. Salgının başladığı günden, aşılama sürecine kadar geçen sürede büyük fedakarlık göstererek yoğun bir çalışma içinde olan sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar diliyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Maske, mesafe temizlik kurallarına riayet ederek bizler de sağlıkçılarımıza desteklerimizi esirgemeyelim."

 

Kaynak : PHA