GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-02-2021 18:01

Gölbaşı ilçesinde Hacı Gani Diler Camii ibadete açıldı

Hayırsever Hacı Gani Diler ve vatandaşların desteğiyle Adıyaman’ın Gölbaşı ilçe merkezinde yaptırılan Hacı Gani Diler Camii ibadete açıldı..

Gölbaşı ilçesinde Hacı Gani Diler Camii ibadete açıldı

Açılış törenine Vali Mahmut Çuhadar, Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal, ilçe müftülüğü görevlileri, kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı. 

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Vali Çuhadar, hayırsever Haci Gani Diler ve caminin yapımına destek olan vatandaşlara teşekkür etti.

Vali Çuhadar, şunları ifade etti:

"Hayırseverimiz Hacı Gani Diler amcamız, hayırda yarışın diyen Peygamber Efendimizin emirine uyarak vatandaşlarımızın da desteği ile güzel bir hizmete vesile olmuş ve bir cami yaptırmış. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Cenabı Allah Kur’an-ı Kerimde ‘Allah'ın mescitlerini ancak Allah'a ve ahiret gününe inananlar imar eder’ demektedir. Allah kendisinden razı olsun. Allah hayrını kabul etsin. Adıyaman Valisi olarak şahsım adına kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah bu tür hayırseverlerimizin sayısını artırsın. Çünkü mübarek dinimiz oruç tutmaktan, namaz kılmaktan ibaret değildir. Aynı zamanda Kur’an-ı Kerimde Allah bize defalarca hayır yapmamızı, Allah yolunda malımızı mülkümüzü harcamamızı öğütlüyor ve emrediyor. Bu emre uyanlara ne mutlu. Tekrar böyle güzel bir eseri ilçemize kazandıran Hacı Gani Güler amcamıza çok teşekkür ediyorum."

Vali Mahmut Çuhadar’ın konuşmasının ardından ilçe müftüsü tarafından yapılan dua sonrası Hacı Gani Diler Cami kurdelesi kesilerek ibadete açıldı.

 

Kaynak : PHA