SİYASET
Giriş Tarihi : 19-02-2021 20:02

İş adamı Mustafa Celayer, CHP Kahta İlçe Başkanlığı’na atandı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde CHP Kahta İlçe Başkanı Zeynel Akdoğan’ın vefatı dolayısıyla 7 aydır boşalan CHP Kahta İlçe Başkanlığı’na, CHP Genel Merkezi tarafından alınan kararla iş adamı Mustafa Celayer atandı..

İş adamı  Mustafa Celayer, CHP Kahta İlçe Başkanlığı’na atandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Merkez Yürütme Kurulu’nun tensipleriyle CHP Kahta İlçe Başkanlığı’na atanan iş adamı Mustafa Celayer, aktif siyasi hayatına tekrar döndü.

Cumhuriyet Halk Partisi Kahta İlçe Başkanlığı gibi çok önemli bir görevi ikinci kez yapacak olmanın haklı gururunu yaşadığını belirten Celayer, partiyi daha iyi bir noktaya getirmek için gayret edeceğini söyledi.

2010 yılında da CHP Kahta İlçe Başkanlığı’nı yürüttüğünü belirten Başkan Celayer, şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyet Halk Partisi Kahta İlçe Başkanlığı gibi çok önemli bir görevi ikinci kez yapacak olmanın haklı gururunu yaşıyorum. 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nde başlayan siyasi hayatım, bana bugün tekrar aynı görevde siyaset yapmayı nasip etti. Partimizin birçok kademesinde görev aldım. Gücümün yettiği kadar görevimi layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğim. Kahta ilçe başkanımız merhum Zeynel Akdoğan’ın vefatı dolayısıyla boşalan ilçe başkanlığına genel merkezimiz beni uygun gördüler. CHP’de yeniden göreve başlamamdan dolayı çok mutlu ve umutluyum. Hizmetlerinden ötürü merhum Zeynel Akdoğan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Arkadaşlarımızla birlikte yıllardır heyecanımızdan hiçbir şey yitirmediğimiz gibi edindiğimiz tecrübelerle birlikte partimizi geldiği noktadan daha da ileriye taşıyacağımıza eminim."

 

Kaynak : PHA