SİYASET
Giriş Tarihi : 16-02-2021 13:10   Güncelleme : 16-02-2021 13:13

Dündar: Terörle bağlantılı parti kapatılsın

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Yusuf Dündar, Irak’ın Kuzeyindeki Gara bölgesinde 13 vatandaşın şehit düşmesi nedeniyle mesaj yayımladı..

Dündar: Terörle bağlantılı parti kapatılsın

Başkan Dündar, mesajında, terör örgütlerini hedef alarak, "Terörle bağlantılı siyasi partiler kapatılsın." dedi.

Anayasanın 68.maddesi ne göre siyasi partilerin demokratik siyasi hayatın vazgeçilmez unsurları olduğunu belirten Dündar, şu ifadelere yer verdi:

"Lakin aynı maddenin 4.fıkrası ile özgürlüğün sınırları da net olarak belirtilmiştir. Uzun yıllardır farklı isimlerle siyasi arenada boy gösteren güncel ismi ile HDP artık bölücülerin  terör destekçilerinin ve ülkenin birlik beraberlik ve huzuruna saldıranların odağı haline gelmiştir. Ülke içerisinde temsil ettiğini iddia ettiği hiç bir kesim yoktur. Partinin silahlı terör örgütü PKK belli güçlerin çilingiri paralı uşağı haline gelmiştir. Bünyesinde Fransız, Sırbistan, ABD, Rus vs. kimlikleri barındıran bu terör örgütü ve siyasi ayağı HDP doğrudan Türkiye Cumhuriyeti Devletini hedef almaktadır."

HDP'nin derhal kapatılması gerektiğinin altını çizen Dündar, "40.yıla yakın bir zamandır ülkenin başına bela olan terör örgütü ile her türlü mücadele edilir. Ama HDP siyasi parti adı altında dünya kamuoyunda kendisini ve destekçisi olduğu terör örgütü PKK"yı meşrulaştırma çabası içerisindedir. Bunun içindir ki tez elden siyasi partiler kanunu uygulanarak HDP derhal kapatılmalı ve gazi meclisi varlığı ile daha fazla kirletmemelidir. Yüce meclisin kürsüsünden Türk milleti ile dalga geçer gibi insanlık demokrasi palavraları atması engellenmelidir. Terörün her türlüsüne ve destekçisine lanet olsun." dedi.

Kaynak : PHA