KAHTA
Giriş Tarihi : 16-02-2021 12:26

Kahta Belediyesi kademe merkezi ilçe dışına taşınıyor

Adıyaman'ın Kahta ilçe Belediyesi etkin hizmet verebilmek için Yavuz Sultan Selim Mahallesi'ndeki kademe merkezini ilçe dışında 10 bin metrekarelik bir alana taşıyor..

Kahta Belediyesi kademe merkezi ilçe dışına taşınıyor

Yavuz Selim Mahallesi hastane civarında belediyeye ait  2 bin metrekare alanda yerleşik bulunan kademe merkezini ilçe dışında belirlenen 10 bin metrekare alana taşımak için çalışma başlatıldı.

Hastane bölgesinde trafik sirkülasyonun yoğun olduğunu ve yerleşim yeri içerisinde bulunmasından dolayı taşıma kararı aldıklarını belirten Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, kademe merkezinin daha etkin hizmet verebilmesi için 10 bin metrekare alanda faaliyetlerin sürdürüleceğini söyledi.

Başkan Turanlı, "Makine ikmal ve bakım onarım, toplu taşıma durağı, temizlik araçları, fen işleri müdürlüğümüze bağlı araç gereçler, iş makineleri gibi birçok anlamda çalışmalarımızı yürüttüğümüz kademe merkezimiz hem yerleşim yeri içinde bulunmakta hem de devlet hastanesinin civarında olmasından dolayı gerek trafik yoğunluğu gerekse de mahalle sakinlerimizi rahatsız etmekteydi. Arıtma tesisimizin yanında bulunan 10 bin metrekare arazi üzerinde arkadaşlarımız çalışmalarına başladılar. Hayırlı olmasını diliyorum."dedi.

Kaynak : PHA