SİYASET
Giriş Tarihi : 08-02-2021 17:27

CHP'li Binzet'in 8 Şubat Dünya Epilepsi Hastalıkları Günü mesajı

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, "Ülkede 750 bin epilepsi hastası kardeşimizin yüzde 59’undan fazlası işsiz." dedi..

CHP'li Binzet'in 8 Şubat Dünya Epilepsi Hastalıkları Günü mesajı

Binzet, 8 Şubat Dünya Epilepsi Hastalıkları Günü nedeniyle mesaj yayımladı. mesajında Türkiye'de yaklaşık 750 bin epilepsi hastası bulunduğunu ifade etti.

"Peki bizler 750 bin epilepsi hastası kardeşimize iş anlamında ne gibi yardımlarda bulunuyoruz?"diyen Binzet, şunları dile getirdi:

"Yardım etmek bir yana bu kardeşlerimize temel vatandaşlık hakları olan; çalışabilme, ehliyet alabilme vb. durumlardan alıkoyarken bu kardeşlerimize nasıl yardımcı olacağız? Bu temel problemlerin yanında ülkemizde bulunan 750 bin epilepsi hastası kardeşimizin yüzde 59’undan fazlası işsizken bu hastalığa sahip kardeşlerimizin hayatlarını idame ettirmeleri için almış oldukları raporların yüzde 40’a sabitlenmesi, ve bu hastalığı taşıyan kardeşlerimizin sosyal devlet anlayışıyla kendi ayakları üstünde durabilmelerinin sağlanması için konunun takipçisi olacağız.

Her türlü yasal düzenlemenin yapılması ve desteklenmesi, bununla birlikte TBMM'de bulunan CHP'li milletvekillerimiz ve bizler epilepsi hastalığına sahip kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağımız ve onlara her türlü desteği vereceğimizi kamuoyuna bildiriyoruz."

Kaynak : PHA