GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2021 19:55

Dr. Öğr. Üyesi Gündoğdu: SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde kurulan poliklinik hizmet vermeye başladı

Gaziantep'te SANKO Üniversitesi Hastanesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) geçiren hastalara verdiği hizmetlere yenilerini ekliyor..

Dr. Öğr. Üyesi Gündoğdu: SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde kurulan poliklinik hizmet vermeye başladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Mart 2020 tarihinden itibaren ülkemizi de sağlık alanında olumsuz etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid -19) salgına yönelik SANKO Üniversitesi Hastanesinde kurulan Kovid -19 Sonrası Takip Polikliniği hizmet vermeye başladı.

Kovid-19 Sonrası Takip Polikliniği Koordinatörü, SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nevhiz Gündoğdu, “İki ayrı binada hizmet veren hastanemiz Mart 2020 tarihinden bu yana, ayrıştırılmış alanlarda Kovid -19 hastalarına yönelik hem poliklinik hem de yatış hizmeti vermektedir.” dedi.

Dr. Öğr. Üyesi Gündoğdu, bu poliklinikte Kovid -19 hastalığı geçiren hastaların takibini yaparak, hala süren sağlık problemlerine yönelik tedavi programları oluşturduklarını söyledi.

Kovid-19 geçiren hastaların bir kısmının tamamen sorunsuz bir şekilde yaşamlarına devam ederken, bir kısmının ise özellikle solunum semptomları da içeren farklı sağlık sorunları yaşayabildiklerini kaydeden Dr. Öğr. Üyesi Gündoğdu, “Hastalarımızın bu ihtiyacına yönelik olarak polikliniğimizi hizmete sunduk. Hastanemizdeki tüm tanı ve tedavi branşlarıyla hastalarımızın yanındayız.” şeklinde konuştu

Kaynak : PHA