BESNİ
Giriş Tarihi : 31-01-2021 18:57

Besni'de kar nedeniyle pazar yerinin çatısı çöktü

Adıyaman'ın Besni ilçesinde dün gece başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle kapalı Şire Pazarı'nın çatısı çöktü..

Besni'de kar nedeniyle pazar yerinin çatısı çöktü

Besni ilçesi iki gündür etkisini artırarak yağan kar yağışına teslim oldu. Son 20 yılın en yoğun kar yağışının yaşandığı ilçede hayat olumsuz etkilendi.

Belediye ve karayolları ekipleri kapanan yollarda çalışmalarını sürdürürken dün gece Şire Pazarında da facianın eşiğinden dönüldü.

Çatının bir bölümü karın ağırlığını taşıyamayarak çöktü. Meydana gelen olayda yaralanan olmazken pazarın çevresinde güvenlik önlemi alındı.

Başkan Emre:"Çöken pazarımızın çatısını en kısa sürede yeniden yapacağız"

Belediye Başkanı E.Mehmet Emre, yaptığı açıklamada, "Dün gece ilçemize son 20 yılın en yoğun kar yağışı yaşandı, yağışların etkisiyle, şire pazarımızın çatısının bir kısmı çöktü, birçok ağacımız kar yağışının etkisiyle yıkıldı, bazı ağaçlarımız araçlarımızın üzerine düşerek maddi hasar oluşturdu, ekiplerimizle birlikte 16 saatten beri kar ile mücadelemiz devam etmektedir. Esnafımızın mağduriyetini gidermek için gerekli çalışmaları başlattık, çöken pazarımızın çatısını en kısa sürede yeniden yapacağımızı bildirerek, mağdur olan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." dedi

 

Kaynak : PHA