EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-01-2021 17:19

İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz: Okullarda çocuk sesleriyle karşılanmak istiyoruz

Adıyaman İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında, 2020-2021 eğitim öğretim 1. dönemi değerlendirme ve 2. döneme hazırlık planlamaları toplantısı gerçekleştirildi..

İl Milli Eğitim  Müdürü Alagöz: Okullarda çocuk sesleriyle karşılanmak istiyoruz

TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ün yanı sıra müdür yardımcıları, şube müdürleri, merkezde bulunan okulları temsilen her okul kademesinden okul müdürü katıldı.

Toplantıda, destekleme ve yetiştirme kursları, Kovid-19 tedbirleri, yarışmalar, EBA destek noktaları, yüz yüze, dijital ve uzaktan eğitim faaliyetleri, Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi, okul ve kurumların fiziki durumu, öğrenci başarısını arttırmak için yapılacak çalışmalar, AR-GE, tasarım beceri atölyeleri, değerler eğitimi, spor, sanat, bilim ve teknoloji alanlarında yapılan çalışmalara değinildi.

Yöneticilerden ve okul müdürlerinden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, toplantıda,2020 -2021 eğitim öğretim yılı 1. döneminde yapılan ve 2. döneminde yapılacak faaliyetler ile gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Alagöz, burada yaptığı konuşmasında, uzaktan eğitim sürecinde okulların tüm imkânlarını seferber ederek öğrencilerinin eğitimden uzak kalmaması için çabaladığını vurguladı.

Okullarda çocuk sesleriyle karşılanmak istiyoruz diyen Alagöz, şöyle devam etti:

"Okulların bir an önce açılmasını isteyen öğretmenler ve öğrenciler gibi bizler de artık okullarımızda çocuk sesleriyle karşılanmak istiyoruz. İnşallah sürdürülen aşı çalışmalarıyla normalleşme süreci önümüzdeki dönemde daha da hızlanacaktır. Bizler de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticileri olarak, 15 Şubat'ta yüz yüze eğitime başlayacakmış gibi okullarımızın fiziki imkanlarını yüz yüze eğitim sürecine hazır hale getirmemiz, varsa olumsuzlukları tespit etmemiz ve olası sorunlara karşı imkanlar ölçüsünde her türlü tedbiri almamız gerekiyor. Salgın süreci sonrasında çocuklarımız okullarına döndüklerinde onları ziyaret ederek yeniden bir araya gelmeyi gönülden istiyoruz. Bu konuda hepimize büyük sorumluluk ve görev düşüyor."

Toplantı, eğitim öğretim kalitesinin arttırılmasına yönelik yapılan istişare ile sona erdi.

Kaynak : PHA