EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-01-2021 20:46

Rotary 2430 Bölge Federasyonundan dezavantajlı öğrencilere 810 tablet

Uluslararası Rotary 2430 Bölge Federasyonu, Kovid-19 salgını nedeni ile uzaktan eğitim almak zorunda olan ancak tablet ve bilgisayarı olmayan ihtiyaç sahibi öğrencilere 810 adet tablet hediye etti..

Rotary 2430 Bölge Federasyonundan dezavantajlı öğrencilere 810 tablet

Uluslararası Rotary 2430 Bölgefederasyon Başkanı Dr. Serhan Antalyalı, yazılı açıklamasında, 2430 Bölgede bulunan tüm kulüplerinin katılımı ve desteği ile alınan tablet bilgisayarların salgın sürecinde ortaya çıkan fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırabilmek amacı ile dağıtıldığı belirterek ve katkıda bulunan tüm kulüp başkanı ve üyelerine teşekkür etti.

Antalya, açıklamasına şöyle devam etti:

"Bilindiği gibi Kovid-19 pandemisi nedeni ile öğrenciler okullarına gidememekte, eğitimler online olarak uzaktan yapılmaktadır.Uzaktan eğitime katılabilmek için de öğrencilerin en azından tablet bilgisayarlarının olması gerekmektedir.

Ancak maddi imkansızlıklar nedeni ile bu konuda ortaya çıkan fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırabilmek, mümkün olan en çok sayıda çocuğumuzu eğitime dahil etmek adına kulüplerimiz ihtiyaç sahibi öğrencilerimize 810 tane tablet bilgisayar hediye ettiler. Adıyaman, Ağrı, Balıkesir, Diyarbakır, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Mardin, Mersin, Siirt, Samsun, Sinop, Adana, Eskişehir, Zonguldak gibi birçok şehrimizde bulunan öğrencilere tabletler ulaştırıldı.Tablet bilgisayar verilen öğrencilerimizin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Gönderdikleri teşekkür videoları herkesi duygulandırdı.”

2430 Bölge olarak hedeflerinin en az 1000 tablet dağıtmak olduğunu belirten Antalyalı, salgın sürecinden olumsuz etkilenen ihtiyaç sahibi öğrencilerin hayatını bir nebze olsun kolaylaştırmaya çalıştıklarını belirtti.

Kaynak : PHA