KAHTA
Giriş Tarihi : 26-01-2021 20:46

Mahalleliden metruk evin yıkılması talebi

Adıyaman'ın Kahta ilçesi Karşıyaka Mahallesi sakinleri, mahallede bulunan metruk bir evin tehlike oluşturması nedeniyle acil olarak yıkılmasını istiyor..

Mahalleliden metruk evin yıkılması talebi

Karşıya Mahallesi Muhtarı Abdulbaki Güzel, yaptığı açıklamada, mahallede bulunan ve bazı duvarları ayakta olan metruk evin özellikle oyun oynamak isteyen çocuklar için tehlike oluşturduğunu ifade etti.

Yetkililerden gereğinin yapılması talebinde bulunan Güzel, daha önce AFAD tarafından yıkılması gerektiği halde yıkılmadığını belirterek, şöyle devam etti:

"Mahalle ortasında bulunan birinci dereceden hasar raporu olan metruk bir evdir. Bazı duvarları kendiliğinden yıkılmış olan evin bazı duvarları da çatlak durumdadır. Sokak ortasında bulunan ev çocuklar için tehlike oluştururken kaldırıma yakın olması da yoldan geçenler için de sıkıntı oluşturmaktadır. Çevre Ve Şehircilik İlçe Müdürlüğünü aradık, dediler ki 'Zamanında yıkmamışlar bizimle alakası yok.' Belediyeye durumu ilettik onlar da 'Özel mülkiyet olduğunu bundan dolayı bir şey yapamayız."

Kaynak : PHA