GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-01-2021 15:25   Güncelleme : 27-01-2021 14:43

İlçe MEM müdürünün Dönem Sonu Mesajı

Gölbaşı İlçe Millieğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir1.dönem yarı yıl tatili nedeni ile bir mesaj yayımladı

İlçe MEM müdürünün Dönem Sonu Mesajı

Özdemir mesajında şunları söyledi:

Uzaktan da olsa, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Kanaat Döneminin başarılarla sona ermesinin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu süreçte tüm öğretmenlerimiz, yüz yüze eğitimden daha da çok performans sergileyerek çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya çalıştılar. Aynı şekilde saygıdeğer velilerimiz de bu süreçte bizlere çok destek verdiler. Elbette ki, sürecin asıl kahramanları olan sevgili öğrencilerimiz, gece-gündüz demeden canlı derslerimize iştirak edip EBA içeriklerimizden faydalanmaya çalıştılar.

Ülkemiz ve tüm dünya için sıkıntılı bir süreç olan covid dönemini, en az zararla atlatmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık. Bakanlığımız başta olmak üzere, herkes bu eğitim seferberliğine destekler verdi. Çeşitli sebeplerden dolayı internete erişemeyen öğrencilerimiz için, bütün okullarımızda EBA DESTEK NOKTALARI oluşturup tüm öğrencilerimizin istifadesine sunduk. Bununla yetinmeyip Valilimizle iş birliği içerisinde oluşturduğumuz GEZİCİ EBA MOBİL ARAÇLARI vasıtasıyla, erişim ve okulun olmadığı yerlere, her gün 4 donanımlı araç göndererek, yoksunluklar yaşayan ve canlı derslere erişimde dezavantajlı çocuklarımızı da avantajlı hale getirmeye sağladık.

Tüm dünyanın içinden geçtiği bu salgın sürecinde, ilçemizdeki eğitim başarısını aksatmamak adına, okullarımız uzaktan eğitimleri değişik platformlardan ve fert fert telefon görüşmeleri de yaparak, çevrimiçi denemeler, testler ve okuma çalışmaları ile desteklemiş ve çocuklarımızın eğitim-öğretimle iç içe olmalarını sağlamışlardır. Bu aşamada, İlçe Kaymakamımız Sayın Mutlu KÖKSAL Bey başta olmak üzere, tüm kamu ve kuruluşları ile birçok STK bizlere yakinen destek oldular. Hepsine camiam ve şahsım adına şükranlarımı arz ediyorum.

2. Kanaat döneminde yüz yüze eğitimle başlamak arzu ve temennisiyle sömestri tatilinin hayırlara vesile olmasını niyaz ediyor, öğrenci, öğretmen ve eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.