SİYASET
Giriş Tarihi : 08-01-2021 14:49

CHP’li Binzet sordu: Hizmet İçi Eğitim Merkezi ne oldu ?

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, Hizmet İçi Eğitim Merkezine ilişkin," Adıyaman’a büyük katkı sağlayacak bu yapının amacına uygun kullanılmasını öneriyoruz." dedi..

CHP’li Binzet sordu: Hizmet İçi Eğitim Merkezi ne oldu ?

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, yaptığı açıklamasında, Adıyaman’da kurulacağı müjdesi verilen Hizmet İçi Eğitim Merkezi’nin daha sonra Şanlıurfa’ya kurulacağına dair iddiaların CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere tarafından Meclis’e taşındığını anımsattı.

"Adıyamanlılarla dalga geçiliyor"

Konuyu tekrar gündeme getiren Binzet, Adıyamanlılarla dalga geçildiğini savundu.

Defalarca müjdesi verilen merkezin binası bitirildiğini ancak kurumun Şanlıurfa’da açılacağı dedikoduları çıkmaya başladığını vurgulayan Binzet, şunları dile getirdi:

"Adıyaman’a büyük katkı sağlayacak bu yapının amacına uygun kullanılmasını öneriyoruz. Vekilimizin de belirttiği gibi Haziran 2020 tarihinde bakanlığa bir soru önergesi verildi. Bakanlık verdiği yanıtta doğal gaz, elektrik, su, internet ve telefon bağlantıları gibi eksikliklerin tamamlandığı ve 2020-2021 eğitim-öğretim yılında kullanılacağı söylenmişti. Ama merkez ne hikmetse bir türlü faaliyete geçmiyor.

 

Kaynak : PHA