EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-01-2021 18:24   Güncelleme : 06-01-2021 18:39

Kaymakam Köksal Okumaya Geçen Minikleri Ödüllendirdi

Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal Gazi İlkokulu’nda yapılan Okuma Bayramı törenine katıldı. Öğrencilere kurdele taktı.

Kaymakam Köksal Okumaya Geçen Minikleri Ödüllendirdi

Okuma Bayramı çocuklarımızın okumaya başlaması ile eğitim hayatlarındaki en önemli günlerden bir tanesidir diyen Kaymakam Köksal,” Velilerimiz de gayret etti emek verdiler. Salgın sürecinde uzaktan eğitimin zorluklarıyla beraber sizlerin ve öğrencilerimizin gayretleri, öğretmenlerimizin yoğun çabaları bugün burada olmamızı sağladı. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Çocuklarımıza bundan sonraki eğitim hayatlarına başarılar diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir ise   konuşmasında şunları söyledi:” Salgın nedeniyle yüz yüze eğitim yapamadık ve uzaktan eğitim çalışmalarıyla eğitim öğretim faaliyetlerini devam ettirmeye gayret ettik. Bugün de bunun karşılığını alıyoruz. Uzaktan eğitimde özellikle birinci sınıflarda zorluk yaşandı. Bu manada öğretmen arkadaşlar büyük gayret gösterdiler ve çocuklarımızı okuma yazmaya geçirdiler. Bu nedenle başta öğretmenlerimize ve siz velilerimize teşekkür ediyorum.”

Okuma Bayramı töreninde okuma -yazmaya geçen 1.Sınıf öğrencilerine kurdele takılarak okuma -yazma belgesi verildi ve  çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.