GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-2021 23:29

Eğitimci yazar Erdal Bereket'in ilk kitabı yayımlandı

Adıyamanlı eğitimci yazar Erdal Bereket'in "Yüzüğün Taşıyıcısı Erolin" adlı ilk kitabı raflarda yerini aldı..

Eğitimci yazar Erdal Bereket'in ilk kitabı yayımlandı

Eğitimci yazar Erdal Bereket, yaptığı açıklamasında "Yüzüğün Taşıyıcısı Erolin" adlı kitabı ile yeni bir yüzük macerasını Türkiye'den dünyaya sunduğunu ifade etti.

Bereket, kitabının fantastik kurgu türünde olduğunu belirterek, "Bir hayal kurdum ve bu hayal bana hükmetti. Bu hayal kendisini oluşturmam için beni bunu yapmam gereken bir ödevmiş gibi kabullendirtti. Eve kapandım ve bu kurgu kitabını yazdım."dedi.

Henüz çocuklarının kitap yazdığından haberinin olmadığını ve kitabının onlar için sürpriz olduğunu söyleyen Bereket, "Benim üç çocuğum vardı. Yüzüğün Taşıyıcısı Erolin kitabımın çıkmasıyla adeta dördüncü çocuğumun doğduğu duygusuna kapıldım. Yazarlıkla hayatımın en güzel hobisini edindiğimi düşünüyorum. Bu hazzı başka bir etkinlikte bulamam."diye konuştu.

İlk kitabı Yüzüğünün Taşıyıcısı Erolin hakkında bilgi veren Bereket, şunları söyledi:

"Kitap, fantastik bir kurgu. Orta dünyaya yeni bir hikaye kurguladım. iyilik ve kötülüğün ilk başlangıç savaşının hikayesi. Bu hikayenin içindeki kahramanların farklı yetenek ve statüleriyle sürükleyici bir yolculuğa davet ediyorum herkesi. Yeni bir yüzük macerasını Türkiye'den dünyaya sunuyorum."

Kitabını "Yüzüklerin Efendisine" benzetenler için Yüzüğün Taşıyıcısı Erolin'in farklı olduğunu belirten Bereket,"Erolin, orta dünyaya yeni ve daha farklı karakterlerle bambaşka bir hikaye kitabı."ifadesini kullandı.

İtalyan yazar Dante'den çok etkilendiğini vurgulayan yazar Bereket gezmeyi çok sevdiğini vurgulayarak, "Dünyanın en güzel ülkesinde yaşadığımın farkındayım. Yine de dünyanın bütün müzelerini gezmek ve dünyanın bütün yemeklerini tatmak isterdim." dedi.

Baskıya hazır yeni kitaplarının da olduğunu ve yazmaya devam edeceğini vurgulayan Bereket etkilendiği kitaplarla ilgili şunları söyledi:

 "En çok beğendiğim kitapları sıralarsam, diğerlerine hakaret etmiş olurum. Yine de Sofie'nin Dünyası, İlahi Komedya, İlyada Ve Odesia, Böyle Buyurdu Zerdüşt ve  Motaıgne Denemeler kitapları benim için bir adım öne çıkar."

Altın Meşale Yayınları Editörü ve Genel Yayın Yönetmeni Eğitimci Yazar Mustafa Coşkun ise,"Editörlüğünü yaptığım Erol'in kitabının çok farklı bir tarzı var. Yazar, okuyucuyu eskilere ve maceraya sürükleyecek güzel bir kurgu hikaye hazırlamış." dedi.

Kaynak : PHA