KAHTA
Giriş Tarihi : 19-12-2020 17:28

Akdağ Dağı'na 25 metrelik Türk bayrağı asıldı

Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı Bölükyayla Beldesinde, 2551 metre rakımlı Akdağ Dağı yamacına 25 metre yüksekliğinde 22 metrekare büyüklüğünde Türk bayrağı İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekildi..

Akdağ Dağı'na 25 metrelik Türk bayrağı asıldı

Bölükyayla Belediye Başkanı Gaffari Akkuş, Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Bölükyayla Beldesi'nde, ilk defa devasa bir bayrağı dalgalandırmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi. 

Bölükyayla beldesinin hiçbir zaman teröre prim vermediğini vatanına, devletin ve bayrağına bağlı insanların yaşadığı bir belde olduğunu vurgulayan Akkuş,şu ifadelere yer verdi:

"Belediyemiz önünde, okullarımızda bayraklarımız sürekli dalgalanmakta ancak beldemizi daha iyi simgelemek üzere büyük bir bayrağı dikmek istedik. Yapmış olduğumuz girişimler neticesinde 25 metre yüksekliğinde, 22 metrekare büyüklüğünde dev bayrak hazırlanarak beldemize geldi.

Yaşlı köylü amcalarımızın duygulandıklarını görmek bizleri ayrı bir duygulandırdı. Bayrağımız yaklaşık 25 kilometre öteden görülebilecek bir konumda oldu. Bizler hayatta olduğumuz sürece şanlı bayrağımız her zaman göklerde dalgalanacaktır. Bu vesileyle devasa bayrağımızın beldemize kazandırılmasında emeği geçen başta MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya'ya, MYK Üyesi Sedat Yaşar'a, MDK Üyesi Selim Çakır'a, Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün'e ve İl Başkan Yardımcısı İbrahim Biricik'e, beldemiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum." 

Kaynak : PHA