ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 22-11-2020 21:01

CHP'li Buluş'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, "Siz bizi aydınlatırken birçok fedakarlık yapıyor, adeta bir mum gibi tükeniyorsunuz. İşte bu yüzden, yine biliyoruz ki sizin hakkınızı ödememiz imkansız." dedi..

CHP'li Buluş'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Buluş mesajında, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, "Gelecek günlerin mimarı, yolumuza ışık tutan fedakar öğretmenlerimiz...Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır, biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur." şeklinde ifade etti.

Kovid-19 pandemi sürecinin de  bunun en büyük örneği olduğunu belirten Buluş, şöyle devam etti:

"Ancak biliyoruz ki siz bizi aydınlatırken birçok fedakarlık yapıyor, adeta bir mum gibi tükeniyorsunuz. İşte bu yüzden, yine biliyoruz ki sizin hakkınızı ödememiz imkansız… Bir nesli Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk fikirleri ve emanetleri ile yetiştirip geleceğimize yön veren, eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkarlar; kıymetli öğretmenlerimiz gününüzü minnet duygularımla kutluyor, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk  ve  bütün öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz."

Kaynak : PHA