ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 17-11-2020 16:13

İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz, ara dönem toplantısı gerçekleştirdi

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz okul müdürleriyle ara dönemi değerlendirme toplantısı düzenledi..

İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz, ara dönem toplantısı gerçekleştirdi

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, bugün Adıyaman Fen Lisesinde ve Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen okul müdürleri toplantısına katıldı.

Ortaöğretim ve mesleki eğitim kurumları müdürleri ile yapılan toplantı ilimiz merkez ilçe ortaöğretim kurumları ve mesleki eğitim kurumları müdürleriyle; pandemi sürecinde geçen 2019 - 2020 eğitim öğretim ile 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ilk ara tatil dönemine kadar geçen sürecin değerlendirilmesi yapıldı.

İl Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında yapılan toplantıya, şube müdürleri Hasan Yay ve Abdullah bilen katıldı.

Toplantıda uzaktan eğitim süreci, Kovid-19 tedbirleri, yeni değişen mevzuat, kurslar, sosyal ve kültürel etkinlikler, okullarda uygulanan projeler ile alakalı olarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Adıyaman'da eğitimde yaptıkları başarılı çalışmalar için okul müdürlerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz, "Adıyaman'ın eğitimdeki yükselen başarısının en önemli unsurları, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve hayırseverlerimizdir. 2023 eğitim vizyonunu kendimize yol haritası edindik ve bu doğrultuda ahlaklı, bilgili ve donanımlı nesiller yetiştirmek en büyük gayemizdir. İlimiz merkezde ve 8 ilçemizde de eş zamanlı yürüttüğümüz çalışmalarla, eğitimde fırsat eşitliğini, hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz adına sağlama gayreti için durmadan çalışıyoruz.  Tüm okullarımızın pandemi döneminde de eğitim öğretim başarılarını arttırmaya yönelik çalışmaları sürdürmeleri gerekiyor. Başarılı okul olabilmek için sadece akademik başarı yeterli değildir. Başarılı okul olabilmek, geleceğe her daim hazır, özgüveni yüksek, problem çözme kabiliyeti edinmiş ve her şeyden önemlisi ahlaklı ve erdemli bireyler yetiştirmekten geçer, sizden öğrencilerinizi her açıdan geleceğe güvenle hazırlamanızı bekliyoruz."dedi.

Toplantıda Adıyaman'ın e-twinning başarılarından da söz edilerek, 2017 yılında 2, 2018 yılında 3, 2019 yılında 18 projesi kalite etiketi kazandığı belirtilerek, bu yıl 82 projenin kalite etiketi kazandığı, başarıların yüzde 355'ini artırıldığı ifade edildi.

Toplantının, hafta boyunca farklı okullarda, farklı okul türleri müdürleri ile kentte eğitim öğretim çalışmalarının değerlendirilmesiyle devam edeceği kaydedildi.

Kaynak : PHA