SİYASET
Giriş Tarihi : 15-11-2020 19:50

CHP'li Tutdere: Ders saatlerini artırılması gerekmektedir

TBMM Kâtip Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, atama bekleyen bölümlere ilişkin mecliste söz aldı..

CHP'li Tutdere: Ders saatlerini artırılması gerekmektedir

TBMM Katip Üyesi Tutdere, yaptığı açıklamada pandemisürecinin bilimin önemini bir kez daha ortaya koyduğunu aktardı.

Milletvekili Tutdere, bu kapsamda atama bekleyen bazı bölümlerin olduğunu ve bununla birlikte bazı derslerin saatlerinin arttırılması gerektiğini isteyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Değerli milletvekilleri tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan ve adeta hayatı durma noktasına getiren pandemi süreci birimin ve bilginin önemini bir kez daha ortaya çıkarmıştır.Ülkemizin bilgi çağının gerisinde kalmaması çağır yakalayabilmesi için öğretmenlerimizin bilgi çağının gereğini yerine getirmeleri için eğitim kurumlarında birime esas teşkil eden derslerin verilmesi zorunludur. Fizik dersleri ile birlikte kimya ve biyoloji gibi bir tatil birimi esas alan derslerinin ders saatlerini artırılması gerekmektedir. Buradan Milli Eğitim Bakanlığı'na çağrıda bulunuyorum; atama bekleyen tüm fizik öğretmenlerinin atamalarını yapın. Gençlerimizin bilgi çağını yakalamaları için önündeki bütün engelleri kaldırın diyor genel kurulu saygıyla selamlıyorum.”

Kaynak : PHA