KAHTA
Giriş Tarihi : 11-11-2020 15:20

Kahta’da ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes’ kampanyası

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde 'Milli Ağaçlandırma Günü' kapsamında hazırlanan fidanlar, toprakla buluştu..

Kahta’da ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes’ kampanyası

Kahta Belediyesi ve Kahta Orman İşletme Şefliği tarafından düzenlenen '11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes' kampanyası kapsamında Menderes Mahallesi’nde fidan dikme etkinliği düzenlendi. 

Kanal Boyu Park alanında düzenlenen törene Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Kahta Orman İşletme Şefi Kemal Doğan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, Gençlik Merkezi Müdürü Mahmut Nebi Bulut, Kahta Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Köse, Yavuz Turan ve Mehmet Rojda Selçuk, Menderes Mahallesi Muhtarı Mustafa Genç, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Fidanların toprakla buluşmasının geleceğe nefes, oksijen, medeniyet ve hayat olduğunu ifade eden Kahta Orman İşletme Şefi Kemal Doğan, yaptığı konuşmasında;"Bugün Türkiye’nin 81 il ve 922 ilçesi ve aynı zamanda yurt dışından 30 ülkede aynı gün ve saatte iki yıldır düzenlenen 30 milyon fidan dikimi kampanyası, Kahta ilçemizde de gerçekleştirilmektedir. Biz de Kahta’da bu proje kapsamında geleceğe nefes adı altında fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Belediyemizin Kahta’ya kazandırmış olduğu Kanal Boyu Park’ında etkinliğimizi gerçekleştirmeyi uygun gördük. Belediye Başkanımız İbrahim Yusuf Turanlı ve personeline bizlere böyle bir zemin hazırladıkları için teşekkür ediyorum. Fidanlarımızın toprakla buluşması geleceğimize nefes, oksijen, medeniyet, hayat olması sebebiyle bakanlığımıza da böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür ediyorum" dedi.

"Son nefesinizde dahi imkanınız varsa fidan dikin"

Amaçlarının, insanlarımızın gölgesinde oturup dinlenilebilecekleri doğal ortamlar yaratmak olduğunu ifade eden Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı ise, yaptığı konuşmasında; "İlçe Orman İşletme Şefliğimiz ile birlikte Orman Bakanlığımızın başlatmış olduğu ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes’ kampanyası çerçevesinde bugün Menderes Mahallesi’nde bulunan Kanal Boyu Parkımızda fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Dinimizde buyurulur ki son nefesinizde dahi imkanınız varsa bir fidan dikin. Bizler de son nefesimize gelmeden bu fidanları dikip, bir fidanın da insan gibi yaşamasına vesile olacağız. Bu fidanlar toprakla buluşup ileride insanlarımızın bu parkımızda oturmalarına vesile olacak doğal bir ortam oluşturacak. Bu kampanyayı faaliyete geçiren başta Orman Bakanlığımıza ve katkılarından dolayı Kahta Orman İşletme Şefliğimize teşekkür ediyorum. İnşallah umut ediyorum ki bu fidanlar yeşerip yaşayacak ve hayat bulacak. İnsanlarımıza da gölgesinde oturup dinlenilecek doğal ortamlar sağlayacak. Son olarak tekrardan şahsım ve belediye adına bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Kahta Orman İşletme Şefi Kemal Doğan ve beraberindeki heyet, öğrencilerle birlikte parkta fidan dikti.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :