KAHTA
Giriş Tarihi : 08-11-2020 13:10

Kaymakam Koç, okullarda incelemelerde bulundu

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kahta Kaymakamı Abdil Koç, okul ve kurum ziyaretlerini sürdürüyor..

Kaymakam Koç, okullarda incelemelerde bulundu

Kahta Kaymakamı Abdil Koç, Elektronik Sınav Merkezi olarak tahsisi planlanan bina ile Bilim Sanat Merkezini inceleyerek İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen'den çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra yüz yüze eğitim çalışmaları ve EBA Destek Noktalarını inceleyerek öğrencilerle sohbet etti.

Kahta Kaymakam Abdil Koç, okul ve kurumları ziyaret ederek pandemi sürecinde okul ve kurumların hazırlık durumlarını yerinde inceledi.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda alınan tedbirleri yerinde inceleyen Kaymakam Koç, "Pandemi sürecinde eğitim öğretime geçici süreliğine ara verildi. Bu süre içerisinde öğrencilerimizin eğitimlerinin aksamaması için EBA destek noktaları oluşturuldu. Öğrencilerimiz bu süre zarfında eğitimlerini EBA TV, EBA ve çeşitli uygulamalar yoluyla sürdürdü” dedi.

Uzun bir sürenin ardından okulların kademeli olarak açıldığını ifade eden Kaymakam Koç, “Öğrencilerimiz, bu süreçte de sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına daha fazla dikkat etmeli. Bu konuda okul idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin öğrencilere gerekli bilgilendirmeyi hassasiyetle yapmaları gerekmektedir" diye konuştu.

Kurum ziyaretleri, Kaymakam Abdil Koç'un idarecilerden bilgi almasıyla sona erdi.

 

Kaynak : PHA