ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 29-10-2020 17:31

Vali Çuhadar: İlimizin ilk 'akıllı' binası olacaktır

Adıyaman’da Turizm Sektörünün Canlandırılması Projesi Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardımlar (IPA) bütçesinden yapılacak olan İl Halk Kütüphanesinin yapım ve inşaat çalışmaları başladı..

Vali Çuhadar: İlimizin ilk 'akıllı' binası olacaktır

Vali Mahmut Çuhadar, açıklamasında inşaatına başlanan kütüphane binasının hayırlı olmasını dileyerek,  "Adıyaman’da Turizm Sektörünün Canlandırılması Projesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti finansmanı ile Adıyaman Valiliği tarafından yürütülmektedir. AB Katılım Öncesi Mali Yardımlarının (AB-IPA) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Programı (RSP) kapsamında desteklenmektedir."dedi.

Bugün temeli atacak kütüphane binasının yanında Arsemia, Kocahisar, Cendere, Karakuş, Palanlı, Taşgedik, Turuş, Eski Besni ve Kızılin’deki ören yerlerin de turizm karşılama merkezi ile çevre düzenleme çalışmalarının da yapılacağını sözlerine ekleyen Vali Çuhadar, "18 ayda tamamlanarak hizmete sunulması öngörülen kütüphane binası, 3 katlı bir park kütüphanesi olarak tasarlanmış ve ilimizin ilk akıllı binası olacaktır. Toplumun eğitim ve kültürel gelişimi için en önemli kuruluşların başında gelen kütüphanemizin ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."dedi. 

İl Müftüsü Mehmet Taşçı tarafından yapılan duanın ardından kurban kesilerek kütüphanenin inşaatına başlandı.

 

Kaynak : PHA