Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 14-10-2020 20:58

Adıyamanlılar ‘bisiklet park’ uygulamasını sevdi

Adıyaman Belediyesi tarafından, kaldırımlara gelişi güzel park edilen bisiklet ve motosikletlerin oluşturduğu sorunu ortadan kaldırmak için şehrin belirli noktalarına monte edilen ‘Bisiklet Park’lar vatandaşların beğenisini topladı..

Adıyamanlılar ‘bisiklet park’ uygulamasını sevdi

Adıyaman Emniyet Müdürlüğüyle birlikte geliştirdiği projeyi hayata geçiren Adıyaman Belediyesi, yine önemli bir sorunun ortadan kalkmasını sağladı.

Şehir merkezinde kaldırımlara rastgele park edildiği için yaya trafiğine engel olan bisiklet ve motosikletler için ‘Bisiklet Park’ projesini hayata geçiren Adıyaman Belediyesi’nin yeni uygulaması vatandaşlar tarafından da beğeniyle karşılandı. Şehrin birçok noktasına monte edilen Bisiklet Park’ları kullanan vatandaşlar, projeyi hayata geçirenlere teşekkür etti.

Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Trafik Amirliği ile Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülen proje hakkında bilgi veren yetkililer ise kurallara uyarak Bisiklet Park’lara ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

Şehir genelinde Bisiklet Park sayısını arttıracaklarını da sözlerine ekleyen yetkililer, şu ana kadar çarşı merkezinde Demokrasi Parkı, Halk Bankası yanı, Oturakçılar Pazarı ve Ulu Cami yanı başta olmak üzere birçok noktaya yerleştirilen Bisiklet Park sayısını il genelinde 100’e çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Kaynak : PHA