BESNİ
Giriş Tarihi : 09-10-2020 13:38

Besnili antrenör Meşen’e önemli görev

Adıyaman’ın Besni ilçesinde uzun süredir kick boks, muay thai ve çeşitli spor branşları ile uğraşan Serdar Meşen Adıyaman ve 8 ilin Profesyonel Boks Federasyonu ve Güneydoğu Anadolu bölge başkanlığına seçildi..

Besnili antrenör Meşen’e önemli görev

Adıyaman’ın Besni ilçesinde uzun süredir kick boks, muay thai ve çeşitli spor branşları ile uğraşan Serdar Meşen Adıyaman ve 8 ilin Profesyonel Boks Federasyonu (PBF) ve Güneydoğu Anadolu bölge başkanlığına seçildi.

2012 yılında kurulan PBF il ve ilçe temsilcilerinin belirlenmesinin ardından bölge temsilcileri de belli oldu.

Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Kilis, Batman, Şırnak, Mardin ve Siirt´in kapsadığı Güneydoğu Bölge Başkanı Serdar Meşen seçildi. İl temsilciliğine ise Fuat Akbaş seçildi.

Meşen, şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizde faaliyet gösteren PBF Güney Doğu Anadolu Bölge Başkanlığı´nı üstlenmiş bulunmaktayım. Üstlenmiş olduğum bu görevi elimden geldiği kadar hakkıyla yerine getirerek gençliğimize faydalı olmaya çalışacağım. İmkanlar dahilinde sporcu kursları, menajer kursları, hakem kursları, promatör kursları açarak boks sporuna vatandaşlarımızın ve gençlerimizin dikkatini çekmek adına faaliyetlerde bulunacağız. Burada ki en öncelikli amacımız gençlerimize sahip çıkmak onları spora yönlendirmek ve ilçemiz, illerimiz ve ülkemizi başarı ile temsil etmelerini sağlayacak bireyleri yetiştirmek adına bir alt yapı hazırlamak istiyoruz. Yine imkanlarımız dahilinde federasyonumuz ile birlikte ortak hareket ederek yapılacak olan uluslararası faaliyetleri ilçemizde ve bölgemizde gerçekleştirmek adına da gerekli çalışmalarımızı yapmak istiyoruz."

Kaynak : PHA