ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 08-10-2020 16:47

TEMA Vakfı faaliyetlerine devam ediyor

TEMA Vakfı Adıyaman Merkez İlçe Sorumlusu Cem Gerçek, "Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıklarının korunmasına dair bilinci geliştirmek için tüm çalışmaları gönüllü ekibimle birlikte sürdüreceğiz." dedi..

TEMA Vakfı faaliyetlerine devam ediyor

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Vakfı Adıyaman Merkez İlçe Sorumlusu Cem Gerçek göreve başladı. 

TEMA Vakfı Sorumlusu Gerçek, yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 880 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nı ilçede temsil etmekten çok büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

Gerçek, "Bu büyük sorumluluk ile ilçemizin, başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıklarının korunmasına dair bilinci geliştirmek için tüm çalışmaları gönüllü ekibimle birlikte sürdüreceğiz."dedi.

İl temsilciliği ekibini destekleyerek, birlikte çalışmaları daha güçlü sürdüreceklerini kaydeden Gerçek, şu ifadelere yer verdi:

"Bu kapsamda öncelikle, minik TEMA, yavru TEMA, ortaokul TEMA, lise TEMA, genç TEMA ve mezun TEMA gruplarını oluşturarak gönüllü sayımızı artırmayı ve ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızı gerçekleştirmek için her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Bu sebeple kalbi doğa için atan herkesi TEMA Vakfı gönüllüsü olmaya çağırıyoruz. TEMA Vakfı Adıyaman Merkez İlçe sorumluluğu ekibi, yaşanabilir bir gelecek için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütmek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunmasını sağlamak için çalışıyor. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırıyor."

Kaynak : PHA