ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 01-10-2020 22:11

Müftülükden engelli öğrenciye bilgisayar hediyesi

Adıyaman İl Müftülüğünce ihtiyaç sahibi bedensel engelli ortaokul son sınıf öğrencisine diz üstü bilgisayar hediye edildi..

Müftülükden engelli öğrenciye bilgisayar hediyesi

Adıyaman İl Müftülüğü Merkez Varlık mahallesinde ikamet eden bedensel engelli  Muhammed Yasir'e (13) dizüstü bilgisayar hediye etti.

Ortaokul 3.sınıfa giden pandemi nedeni ile okulların kapalı olması ve uzaktan eğitim metodu ile eğitimine devam eden Muhammed Yasir’in canlı derslere katılması için bilgisayara ihtiyacının olduğunu öğrenen İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından temin edilen laptop bilgisayar, İl Müftülüsü Mehmet Taşçı tarafından kendisine verildi.

İl Müftüsü Taşçı, yaptığı açıklamasında, hayatın sadece engelliler için değil herkes için bir imtihan olduğunu belirterek, "Onlar nasıl bu çetin sınavda başarılı olmak zorundalar ise toplum da bu imtihanda başarılı olmak durumundadır. Bu bağlamda bu engelli kardeşimizin sevincine ortak olmak eğitim hayatını kolaylaştıracak bu bilgisayarı alanlardan Allah razı olsun."ifadelerini kullandı.

İl Engelli Koordinatörü Ali Çelik ise, engellilere verilen sevginin onlara yaşama sevinci verdiğini belirterek,"Engelli Muhammed Yasir kardeşimiz bizlere eğitim hayatını kolaylaştıracak bir bilgisayara ihtiyacının olduğunu söyledi.Ailesinin maddi durumu iyi olmayan Muhammed Yasir’e çok fonksiyon özellikli laptop bilgisayar alarak hediye ettik."dedi.

Mutluluğu gözlerinden okunan Muhammed Yasir bilgisayar hediyesinin kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek, "Bunun için çok teşekkür ederim. Derslerimi yapmakta zorlanıyordum, artık okulumun devamı gelecek." dedi.

Kaynak : PHA