GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-09-2020 17:55

Başkan Turan, Azerbaycan halkının yanındayız

Hak-İş Konfederasyonu Öz-Büro İş Sendikası Adıyaman İl Başkanı Mehmet Mustafa Turan, "Dost ve kardeş ülke Azerbaycan halkının yanındayız." dedi..

Başkan Turan, Azerbaycan halkının yanındayız
Turan, yazılı yaptığı açıklamasındai Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısını kınayarak, "Ermenistan’ın ateşkesi ihlal ederek, sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırısını şiddetle kınıyoruz. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan halkının yanındayız. Uluslararası kuruluşlar ve uluslararası toplum, bu hukuk tanımaz davranışa karşı tavrını net bir şekilde ortaya koymalı ve gereği yapmalıdır."ifadelerine yer verdi.
 
Ermenistan’ın ateşkesi ihlal ederek, sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırısını şiddetle kınadıklarını belirten Turan şunları kaydetti:
 
"Ermenistan, hukuk tanımaz tavrı ile bölgedeki barış ve istikrar ortamını bir kez daha derinden sarsmıştır. Dünyada yaşanan hiçbir zulme sessiz kalmayan, her zaman mağdurun ve mazlumun yanında olan HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, uluslararası kuruluşlar ve uluslararası toplumdan, bu hukuk tanımaz davranışa karşı tavrını net bir şekilde ortaya koymasını ve gereğini yapmasını bekliyoruz. Ermenistan’ın durdurulmasını ve hukuk tanımaz bir şekilde yaptıklarının hesabını vermesini istiyoruz. Uluslararası toplumu, katliam ve saldırıların durdurulması konusunda görev almaya davet ediyoruz. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan halkının yanında olduğumuzu bir kez daha teyit ederek, saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Kaynak : PHA