EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-09-2020 22:03

Minik öğrencilere hijyen seti ve oyuncak

Koronavirüs salgınından dolayı bu yıl sadece ilkokul 1. sınıflar ile okul öncesi öğrencileri için çalan ilk ders zilinde minikleri yalnız bırakmayan Adıyaman Belediyesi, öğrencilere hijyen seti ve oyuncak hediye etti..

Minik öğrencilere hijyen seti ve oyuncak

Eğitime büyük önem veren ve sık sık çocukların gelişimine katkı sağlayacak projelere verdiği desteklerle gündeme gelen Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, bu yıl koronavirüs salgınından dolayı sadece ilkokul 1. sınıflar ve okul öncesi öğrencileri için başlayan yüz yüze eğitimin ilk gününde miniklere çeşitli sürprizler hazırladı.
Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın il dışında temaslarda bulunmasından dolayı katılamadığı etkinlikte, Mehmet Akif İlköğretim Okulu öğrencileriyle bir araya gelen Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç, Başkan Kılınç’ın talimatıyla minik öğrencilere hijyen seti ve oyuncak hediye etti.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da da ilkokul 1. sınıf öğrencileri, okul öncesi öğrencileri, özel eğitim okulları ana sınıfı ve 1. sınıfları için çalan ilk ders zilinde öğrencileri yalnız bırakmak istemedikleri için böyle bir organizasyona imza attıklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Oruç, minik öğrencilerden okulda bulundukları süre boyunca sosyal mesafe, maske takma ve hijyen kurallarına uymalarını istedi.
Böyle bir projeyi gerçekleştirmelerindeki amaçlarının okula ilk kez başlayan çocukların okula daha çabuk ısınmasını katkı sağlamak olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Yardımcısı Oruç, öğrencilere yüzlerce paket hijyen seti ile oyuncak dağıttıklarını dile getirdi.

Kaynak : PHA