EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-09-2020 18:30

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi binasının temeli dualarla atıldı

Adıyaman Merkez Eskisaray Mahallesinde yaklaşık 4 dönümlük arsa üzerine yapımına başlanılan Adıyaman Halk Eğitim Merkezi binasının temeli dualarla atıldı..

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi binasının temeli dualarla atıldı

Adıyaman Merkez Eskisaray Mahallesinde yaklaşık 4 dönümlük arsa üzerine yapımına başlanılan Adıyaman Halk Eğitim Merkezi binasının temeli dualarla atıldı.

Düzenlenen temel atma törenine Vali Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz katıldı.

Bodrum+zemin üzerine 3 katlı olarak inşa edilecek merkez binası içerisinde dikiş-nakış atölyeleri, çocuk oyun odası, çok amaçlı salon, mescit, ve çeşitli kursların verilebileceği odalar olacak.

Temeli atma töreninde konuşan Vali Mahmut Çuhadar, “Binamızın taban alanı 912 m2, toplam inşaat alanı ise 3 bin 994 m2’dir. Ayrıca aynı bahçe içerisinde 100 m2’lik kitap deposu inşa edilecektir. Merhum hayırsever Abuzer Yıldırım’ın vesile olması, İşadamı Abdullah Tutak, Konukoğlu ÇİMKO Beton ve Eti Bakır işletmelerinin katkı sunması ile inşaatın kaba kısmı tamamlandıktan sonra binanın geriye kalan kısmı devlet yatırım programı kapsamında yapılacaktır. Temelini attığımız binanın limize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Kurban kesilmesi ve yapılan duanın ardından Adıyaman Halk Eğitim Merkezi binasının temeli atıldı.

Kaynak : PHA