ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 16-09-2020 21:01

Teknik personele 'İhale Kanunu' eğitimi

İKA ve Adıyaman Belediyesi tarafından yürütülen proje kapsamında Adıyaman Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli teknik personele "İhale Kanunu" konusunda eğitim verildi..

Teknik personele 'İhale Kanunu' eğitimi

İpekyolu Kalkınma ajansı (İKA) ve Adıyaman Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçirilen ‘İhale Kanunu’ eğitimleri tamamlandı.

Gerçekleştirilen eğitimler hakkında bilgi veren yetkililer, Adıyaman Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli ilgili personelin, İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve Adıyaman Belediyesi’nin yürütücüsü olduğu kurumsal kapasiteyi arttırmaya yönelik ‘Kamu İhale Kanunu ve EKAP Eğitimleri’ aldığını dile getirdi.

Adıyaman Belediyesi Abdulhamit Han Kültür Merkezi’nde Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde gerçekleşen eğitim programının, Kilis Yedi Aralık Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sekreteri Alper Kılınçarslan tarafından verildiğini de sözlerine ekleyen yetkililer, bir hafta süren eğitimlerle kamu zararlarının önlenmesi, harcama ve gerçekleştirme yetkilileri ile ihale süreçlerinde görev alan personellerin bilgilerinin ve eğitim bilgilerinin güncellenmesi konularının işlendiğini sözlerine ekledi.

Kaynak : PHA