EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-09-2020 14:35

Liselere yerleşemeyen öğrenciler için son gün 18 Eylül

Adıyaman'ın Kahta ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü liseye yerleşemeyen öğrencilerin,18 Eylül 2020 tarihine kadar Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarına başvurmaları gerektiğini duyurdu..

Liselere yerleşemeyen öğrenciler için son gün 18 Eylül

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yaptığı yazılı açıklamada, bir orta öğretim kurumunda eğitim görmek üzere tercih hakkını kullanmayan veya tercihte bulunmalarına rağmen herhangi bir orta öğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin 18 Eylül tarihine kadar Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarına başvurmaları gerektiğini duyurdu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sayfasında yer alan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Örgün orta öğretime devam etmek isteyen öğrencilerin, velileri aracılığıyla en geç 18 Eylül 2020 tarihine kadar Kahta İlçe milli eğitim müdürlüğü bünyesindeki İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarına başvurmaları gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı orta öğretim kurumları yönetmeliğine göre herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler, açık öğretim lisesine kaydediliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde kurulan öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları, örgün orta öğretim kurumlarında eğitimine devam edecek öğrencileri belirleyerek, okulların kontenjanlarına göre yeniden yerleştirme sağlıyor."

Kaynak : PHA