ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 30-08-2020 18:25

Adıyaman'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

Adıyaman'da, 30 Ağustos Zafer Bayramı düzenlenen törenle kutlandı..

Adıyaman'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

Hükümet Konağı bahçesindeki çelenk sunma töreni ile başlayan etkinlik, Valilik önünde Atatürk Anıtı'na çelenk konması, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı programına, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcısı Bedir Deveci, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Siyasi Parti Başkanları, bazı kurum amirleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Hacı Erdengi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet okutan, STK ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Vali Çuhadar tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulması, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni, şehitlik ziyareti ile devam etti. 

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan şehitlik ziyaretinde müftülük görevlileri tarafından aziz vatanımızın birlik ve beraberliği, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü uğruna şehadet mertebesine ulaşarak milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinen tüm şehitler için dua edildi.

Yapılan duanın ardından Vali Çuhadar ve protokol üyeleri şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı.

 

Kaynak : PHA