EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-08-2020 08:38

Alagöz, Şehit Yiğit Ali Çavuş Lisesi'nin inşaatını inceledi

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, 21 Nisan 2019'da, Sri Lanka'daki menfur terör saldırısında hayatını kaybeden Yiğit Ali Çavuş’un adına ENKA Holding tarafından yaptırılan 24 derslikli okul inşaatını gezdi..

Alagöz, Şehit Yiğit Ali Çavuş Lisesi'nin inşaatını inceledi

Alagöz, Barbaros Mahallesi Atatürk Bulvarı 856 ada 113 parselde 10 bin metrekare karelik alana sahip bu okulda ENKA şirket temsilcisi Ali Osman Bayraktar ve diğer mühendislerle birlikte okul içerisinde incelemelerde bulundu.

Şirket temsilcisi Ali Osman Bayraktar, okulun 2020 Eylül ayı sonunda eğitim öğretime açılması için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ise "24 derslikli olarak inşa edilip 2020-2021 eğitim öğretim yılında hizmete sunmayı hedeflediğimiz bu okulda, resim ve müzik dersliği, fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuvarı, mini konferans salonu, satranç alanı, basketbol sahası ve idari salonlar bulunacak. Okulumuz, modern çağın gerektirdiği şartlara uygun şekilde yapılmakta. Emeği geçen herkese bakanlığımıza, Enka şirketine, valimize, şehit ailemize ve tüm çalışanlara teşekkür ederim."dedi.

 

Kaynak : PHA