SİYASET
Giriş Tarihi : 23-08-2020 22:12

CHP'li Tutdere: Verilen müjde veya lütuf olarak değerlendirilemez

TBMM Katip Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere,"18 yılın sonunda nihayet iktidar tarafından görülmüş olması Adıyaman’ımızın 6. Bölge kapsamındaki iller arasına alınmış olması ilimize iktidar tarafından verilen müjde veya lütuf olarak değerlendirilemez."dedi..

CHP'li Tutdere: Verilen müjde veya lütuf olarak değerlendirilemez

Milletvekili Tutdere, Adıyaman'ın 6. Bölge kapsamına alınmasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada bulundu.

Kararın yıllardır kentin gasp edilmiş hakkı olduğunu savunan Tutdere, şu ifadelere yer verdi:

"Yıllardır ilimizde tüm sivil toplum örgütlerimiz, ticaret odamız, muhalefet partilerimiz, yerel basınımız, muhtarlarımız, ilgili diğer tüm kesimler ve halkımız tarafından her fırsatta ve platformda dile getirilen, ilimizdeki, sanayicimizi, esnafımızı, işçilerimizi ve iş dünyamızdaki tüm kesimleri inim inim inleten, büyük haksızlık ve mağduriyetlere yol açan ilimiz ile aynı konumdaki çevre iller arasında yatırımlarda  uçurumlar yaratmıştır."

Adaletsizlikler doğuran teşvikteki adaletsizliğin, 18 yılın sonunda nihayet iktidar tarafından görülmüş olmasının Adıyaman’ımızın 6. Bölge kapsamındaki iller arasına  alınmış olmasının şehre iktidar tarafından verilen müjde veya lütuf olarak değerlendirilemeyeceğinin altını çizen Tutdere, "Bu karar olsa olsa ilimizin yıllardır gasp edilen bir hakkının gecikmiş de olsa teslimidir. Yatırımlarda komşu illerle açılan aranın kapanması imkansız görünse de adaletsizliğin giderilmiş olması ilimiz için olumlu ve hayırlı olmuştur."dedi.

Kaynak : PHA