SİYASET
Giriş Tarihi : 21-08-2020 17:45

CHP İl Başkanı Binzet'ten, aquaparkın açılma kararına tepki

CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet, Adıyaman Belediyesi’nin çocuklar için aquapark (su parkı) açmasına karşı çıkarak, belediyenin kararını tekrar gözden geçirmesini istedi..

CHP İl Başkanı Binzet'ten, aquaparkın açılma kararına tepki

Adıyaman Belediyesi, 15 Ağustos Cumartesi günü 6-11 yaş çocukların kullanabileceği su parkını gecikmeli de olsa hizmete açtıklarını duyurdu.

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, konuyla ilgili yaptığı açıklamada koronavirüsün etkisini kaybetmediğini, çocukların riske atılmaması gerektiğine değinen Binzet, "Belediye kararını gözden geçirmeli."dedi.

"Çocukların taşıyıcı olduklarını unutmamalıyız"

Binzet, çocukların son zamanlarda çok sıkıldığını ve bir süre evden çıkamadıklarını anımsatarak, şu ifadelere yer verdi:

"Adıyaman’ın Kovid-19 tablosu gözlerimizin önündeyken, aquaparkı faaliyete geçirmek çok tehlikeli. Her ne kadar çocuklarımızın spor yapmaları, vücutlarını geliştirecek aktivitelerde bulunmaları ne kadar önemliyse de onların taşıyıcı olduklarını unutmamalıyız. Daha kötüsü her ne kadar virüsün onlar üzerinde etkisinin daha az olduğu dile getirilse de biz bu söze güvenmemeliyiz. Kimse evlat acısı çekmemeli, hiçbir küçük hayatının baharında hastalıkla mücadele etmemeli. Son zamanlarda çok fazla bölge karantinaya alınıyor. Adıyaman’da durum vahim. Böyle bir zamanda çocuklarımızı riske atmamalıyız. Belediye bu kararını bir kez daha gözden geçirmeli." 

Kaynak : PHA