ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 19-08-2020 17:32

Metropolit Melki Ürek’ten, AK Parti İl Başkanı Dağtekin’e ziyaret

Adıyaman ve Çevre İller Süryani Kadim Metropoliti Melki Ürek, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin’e nezaket ziyaretinde bulundu..

Metropolit Melki Ürek’ten, AK Parti İl Başkanı Dağtekin’e ziyaret

AK Parti Teşkilat Başkanı Emrah Bulucu'nun da hazır bulunduğu ziyarete ilişkin bir açıklama yapan İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Adıyaman ve Çevre İller Süryani Kadim Metropoliti Sayın Melki Ürek'in,Türkiye'deki dört metropolitten biri olduğunu ifade etti.

Ciddi bir dostluk ve kardeşlik havası içerisinde birbirleri ile irtibat halinde olduklarını belirten Dağtekin, "Hz. Adem’den (as) bugüne süre gelen kardeşlik hukukunu aslında tüm insanlığın birbirinden esirgememesi lazım.Herbirimizin inançları, düşünceleri farklı olabilir ama hepimiz Hz. Adem’in (as) çocuklarıyız. Bizler aynı zamanda Allah’ın bize emanet ettiği yeryüzününde mirasçılarıyız. Bu emaneti de en güzel şekilde koruyup kollamakla mükellefiz. AK Parti olarak sorumluluğumuzun farkındayız."dedi.

Dağtekin:Adıyaman’daki huzur ve kardeşlik iklimini her zaman muhafaza edeceğiz

Dağtekin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu sorumluluk makamında bulunduğumuz 18 yıllık iktidarımız süresi içerisinde bu ülkede yaşayan vatandaşlarımızın hakkını, hukukunu, can güvenliğini, mal güvenliğini korumak en asli görevimiz oldu. İnşallah bizlerde gücümüz oranında hem Adıyaman’daki Süryani kardeşlerimizin hem de diğer farklı inanç ve düşünceye sahip vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu olacağı, sorunlarını rahat bir şekilde anlatabileceği ortamları oluşturarak hep birlikte çözüme kavuşturma gayreti içerisinde olacağız. AK Parti olarak Adıyaman’daki huzur ve kardeşlik iklimini her zaman muhafaza edeceğiz.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi;  hiçbir zaman hiçbir yerde, hiçbir vatandaşımızın, ayırt etmeksizin, hiçbir insanın, sorumluluğu bizde, 'ruh tedirginliği' içinde yaşamasına gönlümüz, vicdanımız asla el vermez."

"Adıyaman’da farklı din inanç ve mezhebe sahip olan kardeşlerimizle yıllardır aynı mahallede aynı sokakta yaşıyoruz" diyen Dağtekin, "Adıyaman,bir arada yaşamanın eşsiz ilham kaynağı olan bir şehir. Bu noktada büyük bir tecrübeye sahibiz. Aslında Türkiye olarak bizi diğer ülkelerden ayıran en önemli özelliğimiz de budur.O tarihi köklerimiz üzerinden İnşallah her daim barış ve huzur içinde bir arada, birlikte olacağız. Bir süre önce bizlerde AK Parti teşkilatı olarak kendilerini ziyaret etmiştik. Bugün de sağ olsun kendileri bizleri ziyaret ettiler. Bu birlikteliğimiz daim olsun, devamlı olsun. Kendilerine bu nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum."ifadelerini kullandı.

Ürek: Adıyaman bir hoşgörü şehri

Metropolit Melki Ürek ise Adıyaman’ın bir hoşgörü şehri olduğunu belirterek,"Daha önce de AK Parti’ye ziyaretlerimiz oldu.Bugün de il başkanımız Sayın Mehmet Dağtekin’i ziyaret ettik. Sağ olsunlar bizleri çok güzel bir ortamda ağırladılar. Hükümetimizin başarılarını yakından takip ediyoruz."şeklinde konuştu.

Bundan sonrada istikrarın ve başarıların devamını arzuladıklarını dile getiren Ürekşu ifadelere yer verdi:

"Bugün Adıyaman'da birçok etnik köken ve farklı dini inançlara mensup vatandaşlarımız yaşamakta. Ama ortak paydamız hepimiz bu ilin vatandaşları ve hemşehrileri olmamızdır.Hep birlikte olmanın mutluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu ziyaretlerimizi mümkün mertebe sıklıkla yapıyoruz. Aynı zamanda ülkemizin özel günlerinde tüm protokolle birlikteyiz. Bu tablo Adıyaman’ının birlik ve beraberliğin bir sembolüdür.Bu birlik ve beraberliği gönül rahatlığıyla yapıyoruz. Bunun için de herkese minnettarız. Adıyaman’ın mayası hoşgörüdür. Hoşgörü herkesi ve her kesimi kucaklama erdemine sahip olmaktır. Dolayısıyla bu hoşgörü içerisinde yıllar yılı birlikte yaşıyoruz. Bu vesile ile bu sıcak ve samimi ortamda bizleri karşılayan il başkanımız Mehmet Dağtekin ve teşkilatına teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum."

Kaynak : PHA