SİYASET
Giriş Tarihi : 15-08-2020 21:12

İl Başkanı Binzet’ten sağlık emekçilerine destek

Adıyaman'da eylem yapan sağlık çalışanlarına ilk destek CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet'ten geldi..

İl Başkanı Binzet’ten sağlık emekçilerine destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, 2 ay süresince döner sermayeden ücret alamayan sağlık çalışanlarının eylemine destek verdi. 

Binzet, yaptığı açıklamada, "Sağlıkçıların haklı talepleri karşılanıncaya kadar konunun takipçisi olacağız."dedi.

"Döner sermaye adaletsizliğine, adil ve acil çözüm istiyorlar"

 Normalleşme süreci ile birlikte vaka sayılarında da artışlar yaşanmaya başlandığına işaret eden Binzet, şöyle devam etti:

"Yine bu durumdan en fazla sağlık çalışanlarımız etkilenmeye devam ediyor. Koronavirüs, sağlık ekiplerini giderek daha fazla bir şekilde zorluyor. Hastalarla ilk teması kuran, testleri uygulayan, iş saatleri uzayan, en önemlisi her gün gözlerinin önünde birini yitiren sağlık çalışanları işlerine devam ediyor. Ancak sağlık çalışanlarımız iki aydır döner sermayeden hak ettikleri ücreti maalesef alamamakta. Bu durumdan etkilenen Kahta ilçemizdeki sağlık çalışanları pandemi sürecinde döner sermaye almadıkları için eylem yaptı. Sayın Bakan Dr. Fahrettin Koca, sağlık çalışanları 'döner sermaye adaletsizliğine' adil ve acil çözüm istiyorlar. Sağlıkçıların haklı talepleri karşılanıncaya kadar konunun takipçisi olacağız."

Kaynak : PHA