SİYASET
Giriş Tarihi : 14-08-2020 20:24

CHP'li Binzet ve Buluştan, halk kütüphanesi açıklaması

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet ile CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, Demokrasi Parkı'nın yanına halk kütüphanesinin yapılacak olmasının hem peyzaj olarak hem de kentin gürültüsü nedeniyle olumsuz etkiler yaratacağını dile getirdi..

CHP'li Binzet ve Buluştan, halk kütüphanesi açıklaması

Binzet, yazılı açıklamasında, Adıyaman halkının  yenilikçi, bilimsel, teknik donanımlara ve yeterli uluslararası kaynaklara sahip bir halk kütüphanesine ihtiyacı bulunduğunu kaydetti.

Kentin insan popülasyonunun en yoğun olduğu Demokrasi Parkı yanında bulunan halk kütüphanesinin yıkılarak yerine yeni bir halk kütüphanesinin yapılacağı anımsatan Binzet, şu ifadelere yer erdi:

"Adıyaman halkının İvedi bir şekilde yenilikçi, bilimsel, teknik donanımlara ve yeterli uluslararası kaynaklara sahip bir halk kütüphanesine ihtiyacı bulunmaktadır. Ancak yapılacak olan lokasyonun Adıyaman halkına şehir merkezin de bir nefes alabilme olanağı sağlayan Demokrasi Parkı'nın bitişiğinde olması gerek mühendislik gerekse sağlıksal anlamda toplumsal bir hizmet sağlamayacağı aşikar bir biçimde gözle görülmektedir. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi olarak buranın yüksek oksijen üretebilecek bir biçimde peyzaj çalışması yapılıp Adıyaman halkına kazandırılması yönünde talebimizi belirtiyoruz. Yapılacak olan halk kütüphanesinin ise trafik ve gürültü yoğunluğunun minimize olduğu, öğrencilerin de ulaşım olarak da zorlanmayacakları bir bölgenin tespit edilip Adıyaman halkının hizmetine kazandırılmasını önemle istediğimizi belirtip bu konuya Adıyaman Belediyesi’nin siyasi ve rantsal bakmamasını Adıyaman’daki öğrenci kardeşlerimizin daha fazla mağdur olmamasını talep ediyor ve bu konuda olabilecek tüm konuların takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz."

"Sivil toplum örgütlerinin destek vermelerini bekliyoruz"

Buluş ise, Adıyaman halkının acil bir biçimde yeterli donanımlara sahip bir halk kütüphanesine ihtiyacı bulunduğunu vurgulayarak, "Bu konuda yeni yapılacak olan halk kütüphanesinin yerinin uygun olmadığını buranın Demokrasi Parkı'na kazandırılıp Adıyaman halkına nefes alabileceği bir dinlenme alanın oluşturulması gerektiğini düşünmekteyiz. Bu anlamda yeni yapılacak olan halk kütüphanesinin yerinin gerek trafik gerekse gürültü anlamında öğrenci kardeşlerimizi rahatsız etmeyecek bir konumda olmasını buranında biran önce Adıyaman halkına kazandırılmasını belirtiyoruz. Bu anlamda Adıyaman da bulunan tüm sivil toplum örgütlerinin de bu konuda destek vermelerini ve etkili bir kamuoyu oluşturmasını istiyoruz."şeklinde ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak : PHA