BESNİ
Giriş Tarihi : 14-08-2020 20:24

Besni’de ‘Hayvan Dostu’ projesi hayata geçiriliyor

Adıyaman Besni Belediyesi tarafından ilçe merkezindeki sokak hayvanlarının korunması ve bakımı için alan oluşturulması noktasında çalışmalar başladı..

Besni’de ‘Hayvan Dostu’ projesi hayata geçiriliyor

Besni Belediyesi tarafından ilçe merkezinde bulunan Aşağı Sarhan Mahallesi sınırlarında bulunan büyük bir alanda sokak hayvanlarının bakımı ve korunması için alan oluşturmak için çalışmalar başladı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre,şunları kaydetti:

"Seçim öncesi beyan ettiğimiz 41 projemizin arasında yer olan projelerimizden birini daha hayata geçireceğiz inşallah. Bu proje ile can dostlarımız olan sokak hayvanlarının bakımı ve korunması için güzel bir alan oluşturacağız. İlçemiz Aşağı Sarhan Mahallesi sınırlarında bulunan 144 dönümlük alanda kurmayı planladığımız yeni hayvan barınağı ve doğal yaşam alanı projesi için Adıyaman Doğa Koruma ve Milli Parklar heyeti yerinde incelemelerde bulundu.

Besnimize uzun yıllar hizmet edebilecek, hayvanların bakıldığı, rehabilite edildiği, korunduğu ve serbest bırakıldığı güzel bir proje hazırlamıştık. Buraya tesis anlamında kapalı alanların büyüklüğü anlamında yeterli bir tesis diyebiliriz. Amacımız, sokaktaki hayvanların korunması, tedavisi ve onların sokaklardan alınarak böyle bir yaşam alanında hizmet etmek."

Kaynak : PHA