ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 14-08-2020 20:24

Vali Çuhadar: İlimizde risk hala çok yüksek

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar," Aldığımız bütün karar ve tedbirlere rağmen salgının başladığı ilk günden bu yana ilimiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk defa 107 yatan hasta, 13 yoğun bakım ve 12 entübe hasta sayısına ulaşılmıştır."dedi..

Vali Çuhadar: İlimizde risk hala çok yüksek

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, yaptığı yazılı açıklamasında, Kovid-19 vaka sayısında hızlı artış olduğunu belirterek vatandaşlar maske takması konusunda hassas olmalarını istedi.

Çuhadar, "Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı devletimizce alınan tedbirler sonucunda ilimiz ve ülkemizde çok önemli kazanımlar elde edilmiş ve günlük hayatta kademeli olarak normalleşme sürecine geçildi."dedi.

"İlimizde hergün rakamlar yükselişe geçiyor"

Yapılan tüm uyarılara rağmen kentte bulunan vatandaşların rehavete kapıldığına dikkat çeken Çuhadar, şunları ifade etti:

"Pozitif vaka sayısında ilk defa önemli oranda artış meydana gelmiş ve önlemlere rağmen artmaya da devam etmektedir.Aldığımız bütün karar ve tedbirlere rağmen salgının başladığı ilk günden bu yana ilimiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi servisinde ilk defa 107 yatan hasta, 13 yoğun bakım ve 12 entübe hasta sayısına ulaşılmıştır. 

Bu sayıları paylaşmamızın sebebi vatandaşlarımızda panik ve endişe yaratmak değil, ilimizde riskin halen çok yüksek olduğunu hatırlatmak ve halkımızın dikkatini çekecek farkındalığı yaratmaktır. İlimizde görülen vakaların çok büyük bir kısmı düğün, nişan, taziye, eş dost ve akraba ziyaretleri ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmamasından kaynaklanmaktadır. 

Rakamların her gün yükselişe geçtiği ilimizde lütfen sevdiklerinizin ve toplumun sağlığı için maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uyalım. Yeni acıların yaşanmaması için taziyelerin kesinlikle yapmayalım, düğünlerin de acıya dönüşmemesi için alınan kararlara harfiyen uyulmasına özen gösterelim. Yapılan tüm uyarılara rağmen bu durumun sürmesi ve vaka sayılarındaki artışın devam etmesi halinde vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve ilimiz genelindeki vaka sayısındaki artışı kontrol altına almak amacıyla valiliğimizce ek tedbirlerin alınması kaçınılmaz olacaktır."

Kaynak : PHA