ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 11-08-2020 15:33

AÇSHM İl Müdürlüğü koronavirüs tedbirleri konulu broşür dağıttı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Adıyaman merkezde koronavirüse karşı korunma yollarını anlatan broşür vatandaşlara dağıtıldı..

AÇSHM İl Müdürlüğü koronavirüs tedbirleri konulu broşür dağıttı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik ve İl Müdürlüğü ekipleri, şehrin işlek cadde ve sokaklarında koronavirüs tedbirleri kapsamında içerisinde pandemiye karşı alınacak tedbirlerin bulunduğu broşürleri dağıttı.

Çarşı merkezindeki esnafa, cadde üzerinde bulunan ve yolda yürüyen vatandaşlara, maske, mesafe ve hijyen konusunda bilgi veren Çelik, koronavirüse karşı çok dikkatli olunması gerektiğini ve Kontrollü Sosyal Hayat Kurallarına titizlikle uyulması gerektiğini belirtti. Maske takmayan vatandaşlara maske dağıtarak maskenin önemine dair uyarıda bulundu.

"Maske-mesafe-temizlik vazgeçilmezimiz olsun"

Çelik, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Koronavirüsle mücadelede önemli bir dönemden geçiyoruz. Bu süreci en iyi şekilde atlatmanın en temel kurallarını bilerek hayatımızda uygulamamız gerekiyor. Vatandaşlarımızı koronavirüse karşı bilgilendirmek ve koronvirüse karşı alınacak tedbirler konusunda bilgi sahibi yapmak istedik. Bu anlamda hazırladığımız broşürü vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan beklentimiz maske, mesafe ve temizliğin vazgeçilmezleri olmasıdır.” dedi.

Kaynak : PHA