SAĞLIK
Giriş Tarihi : 05-08-2020 19:00

Başkan Kılınç: Koronavirüs korkutucu seviyelere ulaştı

Koronavirüsün Türkiye’de etkisini göstermeye başladığı ilk günden bu yana gerekli tüm tedbirleri alıp halkı sık sık kurallara uymaları konusunda uyaran Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, bir kez daha gelinen son noktanın ehemmiyetine dikkat çekerek, artık bu işin şakası olmadığını dile getirdi..

Başkan Kılınç: Koronavirüs korkutucu seviyelere ulaştı

Doktor kimliğinden dolayı koronavirüsün ülkemizde belirtilerini göstermeye başladığı ilk günden itibaren konunun üzerinde hassasiyetle durarak birçok önemli tedbirin ilk kez Adıyaman’da uygulanmaya başlamasını sağlayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, ilde son günlerde artan vakalardan dolayı bir kez daha kamera karşısına geçerek içerisinde bulunulan durumun ehemmiyetine dikkat çekti.
“Artık bu işin şakası yok” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Kılınç, şunları dile getirdi: “Sevgili hemşehrilerim. Hastaneler ve yoğun bakımlar doldu. Karantinaya alınan çok sayıda yer var. Sağlık çalışanları maalesef 6 aydır çok yıprandı ve çok yoruldu. Lütfen sağlık çalışanlarının feryatlarına kulak verelim. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Herkesin fahri müfettiş olmasını ve özellikle maskesi olmayanları uygun bir dille uyarmalarını istiyoruz.”

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :