ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 31-07-2020 19:33

Perre Haber Ajansı Müdürü Alan: Toplu bayramlaşmadan uzak durun

Yaman Medya Grup bünyesinde bulunan Perre Haber Ajansı(PHA) Müdürü Mahir Alan, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında vatandaşları koronavirisüne karşı uyardı..

Perre Haber Ajansı Müdürü Alan: Toplu bayramlaşmadan uzak durun

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Yaman Medya Grup bünyesinde bulunan Perre Haber Ajansı Müdürü Mahir Alan," Kurban, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) vefa ve merhametinin, yardımlaşmanın, fedakarlık ve paylaşma ahlakının nişanesidir. Bu vesileyle tüm Müslümanların Kurban Bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim."dedi.

"Lütfen kurallara uyalım,sevdiklerimizi tehlikeye atmayalım"

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 virüsüne karşı vatandaşları uyaran Alan, "Tüm dünyayı etkisi altına aldığı gibi ülkemizde sıkıntılı süreçten geçmektedir. Bu süreci yine hep birlikte atlatma ve göğüs gererek salgından kurtulmak için gayretlerimizle üstesinden geleceğimize inanıyoruz."ifadelerini kullandı.

Bölgede yapılan gözlemlerde son günlerde artışların hızlı bir şekilde ilerlediğine dikkat çeken Alan, şunları kaydetti:

"Kovit-19 virüsü salgını nedeniyle bu bayram da kendimiz, ailemiz ve sevdiklerimiz için maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymak toplu bayramlaşmalardan uzak durmamız gerekmektedir. Lütfen kurallara uyarak sevdiklerimizi tehlikeye atmayalım. Kurban Bayramımız ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa refah, huzur ve barış getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim."

 

Kaynak : PHA