BESNİ
Giriş Tarihi : 29-07-2020 23:08

Şehit Sarıaslan'ın ailesi için yaptırılan ev tamamlandı

2018 yılında gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Şehit Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan'ın ailesi için Besni Kaymakamlığı tarafından 2019 yılında yapımına başlanan ev tamamlanarak aileye teslim edildi..

Şehit Sarıaslan'ın ailesi için yaptırılan ev tamamlandı

2018 yılında gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Şehit Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan'ın ailesi için Adıyaman Besni Kaymakamlığı tarafından 2019 yılında yapımına başlanan ev tamamlanarak aileye teslim edildi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan’ın ailesi için Besni Kaymakamlığı tarafından İlçeye bağlı Suvarlı Beldesinde bulunan Şehit Enes Sarıaslan’ın doğup büyüdüğü mahallede, şehit Sarıaslan'ın babası İmam Sarıaslan tarafından gösterilen arsa üzerinde 27 Mayıs 2019 tarihinde yapımına başlanan evin anahtar teslimi yapıldı.

Yapılan harcamaların büyük bir kısmı valilik ve kaymakamlığın yerel imkanları ile karşılandı. Kalan kısımlar için ise, Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu nakdi destek, Sanko A.Ş. de inşaat malzemesi yardımında bulundu.

Kaynak : PHA