SİYASET
Giriş Tarihi : 23-07-2020 22:15

Milletvekili Toprak’tan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı..

Milletvekili Toprak’tan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

Milletvekili Toprak, mesajında, gazetecilik mesleğinin sorumluluk isteyen bir meslek olduğunu kaydetti.

"Verdikleri emek, çaba ve gayretle basın mensuplarının meslek grupları arasındaki yeri takdire şayandır" ifadelerini kullanan Toprak, "Toplumsal değerlere, hukuka ve basın meslek ilkelerine uygun şekilde kamuoyunu yaşanan gelişmelerden haberdar eden basın, toplumun doğru bilgilendirilmesi, ülkemizin daha fazla gelişmesi ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır."dedi.

Mekan ve mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan basın mensuplarının demokrasi noktasındaki önemini de 2016 yılında yaşanan 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde daha çok anlaşıldığını belirten Toprak, şunları dile getirdi:

"Meydanlarda yaşanan olayları anında kamuoyu ile paylaşması, tüm baskılara rağmen demokrasiden, milli iradeden yana tavır koyması FETÖ’nün başarısız olmasında büyük etkisi olmuştur. İlimizde de kamuoyunu aydınlatma konusunda önemli bir görev üstlenen yerel basın kuruluşlarının, toplumsal değerlere saygıyı temel alan bir anlayış içerisinde şehrimizin tanıtımı, kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulması noktasındaki katkıları göz ardı edilemez. Bu duygu ve düşüncelerle; hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, başta Adıyaman’da görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten duygularımla kutluyorum."

 

Kaynak : PHA