SİYASET
Giriş Tarihi : 23-07-2020 22:15   Güncelleme : 23-07-2020 22:19

Tutdere: Gölbaşı’ndaki hemzemin geçit ne zaman açılacak?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, "Ulaştırma Bakanlığına buradan çağrıda bulunuyorum: Herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadan Tecirli hemzemin geçidinin açılması için gerekli çalışmaları bir an evvel başlatın, hemzemin geçidi açın, halkımızın mağduriyetini giderin.” dedi..

Tutdere: Gölbaşı’ndaki hemzemin geçit ne zaman açılacak?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Gölbaşı ilçesi, Çataltepe Köyü, Tecirli Mezrası mevkiinde bulunan ve 5 yıl önce yenilenmek için kapatılan hemzemin geçidin açılmasını yapılmasını talep etti. 

Milletvekili Tutdere, şöyle konuştu:

“Gölbaşı ilçemizin Çataltepe Köyü, Tecirli Mezrası mevkiinde bulunan hemzemin geçit Devlet Demiryollarınca yenilenmek ve yeniden açılmak şartıyla yaklaşık 5 yıl önce kapatılmıştır. Aradan geçen yıllara rağmen ilgili bakanlıkça herhangi bir çalışma yapılmadığı gibi hemzemin geçitte açılmamıştır. Unutulan ve bugüne kadar açılamayan geçit nedeniyle bölge halkı ve köylülerimiz her gün demir yolu üzerinde büyük bir tehditle karşı karşıya kalmaktadır. Gölbaşı halkı adına Ulaştırma Bakanlığına buradan çağrıda bulunuyorum: Herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadan Tecirli hemzemin geçidinin açılması için gerekli çalışmaları bir an evvel başlatın, hemzemin geçidi açın, halkımızın mağduriyetini giderin.” 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :