KAHTA
Giriş Tarihi : 15-07-2020 23:31

Tatlıses’in 15 Temmuz etkinliklerine bağışladığı 100 keçi Kahta’da kurban edildi

Adıyaman’ın Kahta ilçesinin Doluca Köyünde 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında sanatçı İbrahim Tatlıses tarafından bağışlanan 100 keçi dualarla kurban edildi..

Tatlıses’in 15 Temmuz etkinliklerine bağışladığı 100 keçi Kahta’da kurban edildi

Kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı tarafından Doluca Köyünde düzenlenen “Bir bayrak 100 milyon selam ”adıyla düzenlenen anma programına Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan, İlçe müftüsü Rıfat Çevik, TÜGVA İl Başkanı İdris Toprak, vatandaşlar ve köylüler katıldı.

Kesilecek olan kurbanların yetim yoksul ve şehit ailelerine dağıtılacağını belirten Toprak, “15 Temmuz’un 4. yıl dönümü münasebetiyle ülkemizdeki bela ve musibetlerin ümmetin üstündeki musibetlerin defü için sponsorumuz İbrahim Tatlıses’in katkılarıyla 100 kurban kesimi gerçekleştiriyoruz bu kurbanlarımız inşallah akan Müslüman kanlarının kesilmesine vesile olsun ülkemiz için barış ve refaha birlikteliğimize vesile olmasını diliyoruz katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

İlçe Müftüsü Çevik’in okuduğu dualardan sonra 100 keçi kesilerek etleri Adıyaman ve ilçelerinde daha önce tespit edilen yetim, yoksul ve şehit ailelerine dağıtıldı.

Kaynak : PHA