SPOR
Giriş Tarihi : 09-07-2020 14:34

Kahta’da 3. Lig coşkusu

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde grubunda ligin zirvesinde bulunan Kahta02 spor ’un 3. Lige çıkması şehri ayağa kaldırdı..

Kahta’da 3. Lig coşkusu

Pandemi öncesi sezonun bitmesine 4 hafta kala 55 puan ile ligin zirvesinde yer alan temsilcimiz liglerin tescil edilmesi ile şampiyon olup 3.Lige yükseldi.

BAL Ligi 2. Grupta lider olan Kahta02 spor kalan maçlarının oynanmayacağı kararı alınmıştı. TFF yaptığı açılama ile Kahta02 sporun 3. Lige çıkmasını tescilledi. Haberin duyulması şehirde bayram havası yarattı. Şehrin en işlek caddesi olan M. Kemal Caddesi sporseverlerin akınına uğradı. Davullar çalınıp halaylar çekildi.

Takımın şampiyonlukta en büyük payı olan Kahta02 spor başkanı Musa Yıldırım federasyonun kararanından sonra şu açıklamayı yaptı:

”Türkiye futbol Federasyonunun aldığı karar ile Kahta02 spor takımız 1019-2020 sezonunu kendi grubunda sezonu şampiyon olarak Türkiye 3. Ligine yükselme başarısını elde etmiştir. Bu başarıda emeği geçen Milletvekillerimize,İlçe kaymakamı, Belediye Başkanı, siyasetçilere, STK’lara, basın mensuplarına, iş insanlarına , esnaflara, çiftçilerimize, kurum ve kuruluş amirlerine, hocalarımıza, futbolcularımıza, siyasi parti başkanlarına tüm STK temsilcilerine basın mensuplarımıza, kurum amirlerimize ve ismini sayamadığımız herkese  ve Kahtalı hemşerilerimize, Teşxale başta olmak üzere tüm taraftarlara şükranlarımı sunuyorum.” 

66 yıllık hasret

1944 yılında kurulan Kahtaspor futbol takımı 66 yıl boyunca Türkiye liglerine çıkma mücadelesi verdi. Bir kaç defa play off’a ve BAL ligine çıkan takım bir türlü 3. Türkiye Ligine çıkamamıştı.

Kaynak : PHA