ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 15-06-2020 18:16

Adıyaman'a giriş ve çıkışlar kısıtlandı

İl Hıfzıssıhha Kurulu, Adıyaman veya başka ilde yapılacak eylem ve etkinliğe katılmak isteyenlerin kente giriş ve çıkışlarının kısıtlanması yönünde karar aldı..

Adıyaman'a giriş ve çıkışlar kısıtlandı

İl Hıfzıssıhha Kurulu, Adıyaman veya başka ilde yapılacak eylem ve etkinliğe katılmak isteyenlerin kente giriş ve çıkışlarının kısıtlanması yönünde karar aldı.

"Yürüyüş, açık hava toplantısı eylem ve etkinliğe müsade edilmeyecek"

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurul tarafından alınan kararda, şu ifadelere yer verildi:

"Eylem/etkinlikler programında 15 Haziran tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve sendikalara yapılması muhtemel ziyaretlerde, sosyal mesafe kuralına uygun olarak hareket edilmesinin sağlanmalıdır.

14-21 Haziran 2020 tarihleri arasında ilimizde siyasi partilerin, sendikaların, derneklerin ve çeşitli STK'lar tarafından yapılması planlanan basın açıklamalarının, yalnızca kendi binalarının içerisinde veya önünde 50 kişiyi geçmeyecek sayıda katılımcıyla sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılabilir. Yapılması planlanan yürüyüşler ile açık hava toplantısı, toplu karşılama ve uğurlama gibi eylem/etkinliklerin hastalığın yayılmasına neden olacağı öngörülerek müsaade edilmeyecektir.

Olası provokatif eylemlerin önlenmesi ve salgın hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla milletvekilleri hariç olmak üzere, hastalığın engellenmesine yönelik olarak, ilimizde veya diğer illerde gerçekleşecek olan eylem/etkinliklere katılmak için hareket edecek grupların, ilimize girişi ve ilimizden çıkışlarının kısıtlanmasına karar verildi."

 

Kaynak : PHA